تصویر هاستینگ

دامنه و انتخاب نام آن

دامنه و انتخاب نام آن
دامنه چیست ؟
در واقع نام وب سایت شما را دامنه یا دامین می گویند. قسمت نام که قسمت اصلی یک دامنه است می تواند نام شرکت ، کمپانی ، و یا کسب و کار شما باشد که انتخاب آن می تواند نقش بسزایی در پیشرفت و رشد سایت شما داشته باشد در این مقاله سعی بر این داریم که نحوه انتخاب یک نام دامنه را تشریح نماییم با ما همراه باشید .
نحوه انتخاب نام دامنه :
مهمترین چیز برای وب سایت انتخاب نام مناسب می باشد چرا که اولین چیزی که بازدید کننده گان شما آن را می بینند نام سایت شماست که انتخاب آن شرایطی دارد که در زیر به آن اشاره می کنبم :
– تعدا د کاراکترهای
تعداد کاراکترهای نام سایت شما می تواند در افزایش بازدید کننده کمک شایانی نماید معمولا بین ۴ تا ۱۴ کاراکتر توصیف و نامگذاری می شود در حال حاضر در ۱۰۰۰ سایت برتر دنیا فقط یک سایت از ۱۷ حرف استفاده نموده است.
– حفظ کردن به راحتی
اسمی که شما برای وب سایت خود انتخاب می کنید باید به راحتی به حافظه سپرده شود تا بازدید کنندگان نیاز به جستجو نام سایت شما نباشند و به راجتی بتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند.
– موتورهای جستجو را در نظر بگیرید
قرار دادن کلید واژه ها در نام دامین خود می تواند کمک زیادی به رشد و پیشرفت سایت شما بکند نام هایی که می توانند حتی بازدید سایت شما را به میلیون ها بار برسانند.
– تلفظ ساده
یکی دیگر از عوامل مهم انتخاب دامنه وب سایت تلفظ ساده آن برای کاربران می باشد.
– با نوع فعالیت سایت ارتباط داشته باشد
اسم دامنه حتی الامکان با نوع فعالیت سایت شما در یک راستا باشد تا امکان جذاب بودن برای مخاطب را داشته باشد.
– تایپ سریع و آسان
نامی انتخاب شود که کاربران بتوانند راحت و ساده آن را تایپ نمایند.

حال که به شرایط اصلی انتخاب نام دامنه اشاره نمودیم . پسوند مناسب نیز باید برای دامنه خود انتخاب کنیم .
در حال حاضر بهترین پسوند موجود برای استفاده ار آن .com می باشد که تحقیقات نشان داده ۷۵ از سایت ها از .COM برای دامین خود استفاده نموده اند. در رتبه دوم این جدول .NET قرار دارد و در رتبه سوم .ORG می باشد.
البته سایت های موفق زیادی هستند که از پسوند های دیگر استفاده می کنند اما همیشه در نظر داشته باشید که پسوند .com جزو فراگیرترین ها بوده و در ذهن ها ماندگارتر است.
نتیجه گیری :
با استفاده از عوامل بالا می توانید رشد سایت و پیشرفت خود را جلوتر بیاندازید و بتوانید رتیه یهتری از نظر سئو کسب نمایید . امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *